Pohádkové předplatné 2024/2025

7. října 2024
Pohádkové předplatné 2024/2025

Stejně jako v loňském školním roce tak i tento rok budou žáci I. stupně navštěvovat Východočeské divadlo v Pardubicích v rámci Pohádkového předplatného.

Čtyři pondělní odpoledne ve školním roce nás čeká zajímavý pohádkový program. První kulturní zážitek nás čeká již 18. 11. Další termíny budou včas oznámeny.

Tento rok pro nás divadlo připravilo tato představení:

B. Potterová - A. Kastnerová
PŘÍBĚHY KRÁLÍČKA PÉTI
Představení na motivy příběhů jedné z nejslavnějších světových autorek dětské literatury Beatrix Potterové. Králíček Péťa přijde na jedné ze svých výprav za mrkvičkou do zahrady pana McGregora o svůj milovaný modrý kabátek. Získá ho zpět? Pomůžou mu jeho kamarádi zvířátka, nebo dokonce samotná autorka Beatrix Potterová? Napínavé vyprávění je kombinací muzikálu, loutkového a černého divadla, to vše doplněno o nápadité animace.
Režie: J. Poplawski
Délka představení 45 min.
Divadlo Radost, Brno

V. Špicnerová
JAK SI MÍŠA HLEDAL KAMARÁDA
Kde může malý medvídek hledat kamaráda? Cože, u kontejnerů? No ovšem! Právě tam se totiž objeví světem protřelý a dobrodružstvím i špínou čpící medvěd, který Míšu okouzlí a kdo ví, třeba se z nich stanou opravdoví kamarádi… Nabízíme vám příběh o tom, že každý potřebuje kamaráda a pro skutečné přátelství je třeba něco obětovat!
Režie: T. Dvořák
Délka představení 50 min.
Divadlo Alfa, Plzeň

R. Čechura – J. Kraus
MAXIPES FÍK
Zábavné příběhy o malé Áje a pejskovi Fíkovi, který vyrostl do nečekaných rozměrů. Adaptace známého a mnoha generací milovaného večerníčku zavede diváky do domečku za lesem, ale i na cestu kolem světa!
Režie: J. Kraus
Délka představení 50 min.
Divadlo rozmanitostí, Most

D. Pražáková
DOBRODRUŽSTVÍ HASTRMANA TATRMANA
Hastrman Tatrman bydlí v rybníčku na kraji lesa. Tam ho mají všichni rádi, nejvíce však víla Malvína. Jemu to ale nestačí. Chtěl by se stát vodnickým králem a bydlet v rybníku Svět. Vydá se tedy na cestu, která se změní v jedno velké dobrodružství.
Režie: D. Pražáková
Délka představení cca 65 min.
Divadelní společnost Julie Jurištové, Praha

Mgr. Martina Marková