Přírodověda - rostliny a klíčení ve 4. C

9. října 2024
Přírodověda - rostliny a klíčení ve 4. C

V hodině přírodovědy se žáci pustili do experimentu, který jim měl přiblížit proces klíčení rostlin.

Při probírání učiva o rostlinách jsme se rozhodli, že nejlepší způsob, jak si děti osvojí informace o růstu rostlin, bude, když si tento proces prožijí na vlastní oči. A co by bylo lepší než experiment s něčím tak běžným, ale zároveň fascinujícím, jako jsou fazole, čočka, řeřicha atd.

Žáci si připravili vatu, papírové ubrousky, malé plastové víčko a vodu. Každý  měl za úkol naklíčit semínko a během experimentu sledovat, jak se z malého semínka stane rostlinka. Fazole stejně jako všechna semena potřebují ke klíčení tři hlavní věci: vodu, teplo a vzduch. Pokud jim tyto podmínky zajistíme, začnou růst.

Mgr. et Mgr. Denisa Sitová