Pěšky do školy – naše škola se zapojila do zdravého a ekologického projektu

2. října 2024
Pěšky do školy – naše škola se zapojila do zdravého a ekologického projektu

V týdnu od 16. září se naše škola zúčastnila celorepublikové akce Pěšky do školy, která podporuje zdravý životní styl a udržitelnou dopravu. Cílem této iniciativy je motivovat žáky, jejich rodiče i učitele, aby se do školy vydávali pěšky, na kole nebo jinými ekologickými způsoby a tím přispěli ke zlepšení životního prostředí i své fyzické kondice.

V rámci projektu byli žáci poučeni o bezpečném chování na silnicích i chodnících. Učili se, jak správně přecházet silnici, na co si dávat pozor v okolí školní budovy a označovali, kde jsou bezpečná a kde naopak nebezpečná místa v blízkosti školy z hlediska dopravy. Díky těmto aktivitám se žáci zapojili nejen do ekologických snah, ale zároveň se naučili být ohleduplní a bezpeční účastníci silničního provozu.

V hodinách výtvarné výchovy malovali obrázky na téma „Cesta do školy“. Nejhezčí z nich jsou nyní vystaveny ve vestibulu školy, kde si je mohou prohlédnout všichni návštěvníci. Obrázky jsou plné kreativity a ukazují, jak důležitá je pro děti nejen cesta do školy, ale i jejich vlastní pohled na bezpečnost a ochranu životního prostředí.

Během celého týdne se do akce zapojilo přes 80 % žáků naší školy a mnoho z nich ocenilo možnost začít svůj den procházkou s kamarády. Třídní učitelé chodili s žáky společně ráno do školy ze srazových míst, která si společně předem domluvili. Díky menšímu počtu aut se výrazně zlepšila situace na příjezdových cestách k budově školy, což jistě ocenili i rodiče.

Projekt Pěšky do školy nám připomněl, jak důležité je dbát na zdravý životní styl a jak můžeme i malými kroky přispět k ochraně našeho životního prostředí. Doufáme, že se nám podaří v tomto duchu pokračovat a motivovat žáky i k dalším podobným aktivitám.

Mgr. Iva Kaplanová