Liga škol OB - výsledky 1. kola

29. září 2024

Ve středu 25. září začal úvodním kolem v Pardubicích na Dubině 54. ročník sportovní soutěže Liga škol v orientačním běhu. V 1. kole reprezentovalo naši školu 17 závodníků a všichni svými výbornými výkony přispěli k velmi solidnímu 7. místu v soutěži škol.

Teplé a slunečné počasí přispělo k doposud rekordní a historicky nejvyšší účasti na jednotlivém závodě této soutěže - 1. kolo 54. ročníku Ligy škol běželo celkem 234 závodníků ze 14 škol. Tratě byly v zarostlém lese orientačně poměrně náročné především v nejstarších kategoriích DH14 (žákyně a žáci 7. - 9. ročníku), kde byla v kategorii H14 zaznamenána také historicky nejvyšší účast v jedné kategorii - běželo neuvěřitelných 61 žáků 7. - 9. ročníku, a tak nebylo snadné se ve velmi početné konkurenci prosadit. Rekordní byl napříč všemi kategoriemi i počet diskvalifikovaných závodníků, kteří neměli v elektronickém čipu v pořádku ražení všech kontrol ve správném pořadí (celkem 23 žákyň a žáků). Považuji za velký úspěch už samotný fakt, že všech 17 reprezentantů naší školy bylo se správným ražením kvalifikováno a hodnoceno ve výsledkové listině!

Gratuluji všem níže uvedeným běžkyním a běžcům za výborné sportovní i orientační výkony v lese a děkuji za reprezentaci naší školy! Poděkování patří také panu učiteli Lukáši Knautemu za vydatnou pomoc při dohledu nad dětmi, logistika dopravy není při současných dopravních omezeních v okolí jednoduchá, ale všechny děti i svým chováním přispěly k opětovnému bezproblémovému průběhu této již tradiční sportovní akce. Soutěž pokračuje ve středu 9. října závěrečným podzimním kolem na druhé straně studáneckého lesa směrem od Slovan.

Umístění jednotlivců ZŠ Sezemice

Kategorie D10 - děvčata do 4. ročníku včetně (startovalo 34 žákyň)

Pořadí Příjmení  Jméno Třída Čas Body
4. Čeloudová Karla 4. C 16:25 17
7. Slouková Ela 4. C 17:14 14

Kategorie D12 - děvčata 5. a 6. ročníku (startovalo 35 žákyň)

Pořadí Příjmení Jméno Třída Čas Body
13. Kubešová Sára 5. A 19:43 8
14. Gančarčíková Ella 5. B 20:31 7
22. Nováková Anežka 5. B 37:50
24. Geringová Natálie 5. B 39:51
26. Spěšná Ema 5. B 46:57

Kategorie H10 - chlapci do 4. ročníku včetně (startovalo 28 žáků)

2. Lučan Jakub 4. A 14:25 19
21. Bartel Michal 2. B 33:29
22. Novák Tomáš 2. C 35:21

Kategorie H12 - chlapci 5. a 6. ročníku (startovalo 24 běžců)

52. Bartoška Dominik 8. A 38:38

V soutěži škol, do které se započítávají dva nejvyšší bodové zisky v každé kategorii, obsadila ZŠ Sezemice v 1. kole se ziskem 82 bodů pěkné 7. místo ze 14 zúčastněných škol!