Koncert filharmoniků

29. září 2024
Koncert filharmoniků

V rámci programu Smetana 200 - Rok české hudby se žáci naší školy zúčastnili tzv. koncertu filharmoniků.

Jedná se o veselý, interaktivní koncert členů orchestrů České filharmonie, PKF Prague Philharmonia nebo Symfonického orchestru Českého rozhlasu (vždy smyčcové trio - housle, viola, violoncello). Koncert je veselý, zábavný a posluchači během něj pouze nesedí a neposlouchají, ale aktivně se i podílejí.

Koncert byl rozdělen na dva programy, pro 1. a pro 2. stupeň. Program pro mladší žáky se nazýval Skladatelem snadno a rychle, pro 2. stupeň pak nesl název Česká hudba ve světě. Žáci i učitelé se zapojili zpěvem, hrou, skládáním hudby. V obou případech nechyběly ani nejslavnější skladby českých skladatelů. Připomněli jsme si slavná jména jako např. Bedřich Smetana, Antonín Dvořák, Leoš Janáček…

Věříme, že se program žákům líbil a přiblížil dětem svět vážné hudby zábavnou formou.

Mgr. Radka Svatoňová