Začínáme po prázdninách - 9. B

9. září 2024
Začínáme po prázdninách - 9. B

Školní rok 2024/2025 se pomalu rozbíhá a my jsme na naší první společné dvouhodinovce výchovy k občaství přivítali novou paní psycholožku Mgr. Jitku Chludovou.

Náš cíl byl jasný, vzájemně se poznat i z jiné strany. Progmam byl uvolněný, panovala dobrá nálada a žáci se velmi aktivně a s chutí zapojili do připravených aktivit. Jelikož nám počasí dnes nepřálo, zůstali jsme v prostorách třídy.

První výzvou byla tzv. AB line - napříč třídou byla položena čára, kde měli žáči  za úkol nejprve seřadit se vedle sebe a pak podle velikosti, mlčky a za podmínky, že na čáře stojí neustále všichni. Nastala tak důmyslná spolupráce, vzájemná podpora a následná kontrola. Druhé kolo bylo ztížené o řazení se z náhodného řazení na čáře podle kritéria: jména žáků podle abecedy, což bylo zvládnuto ve velice krátkém čase.

V další aktivitě si každý napsal na papír 4 informace, které měl přilepené na zádech, a ostatní z těchto 4 zpráv označili tu, která se zdála být z jejich pohledu nepravdivá. Společně jsme pak odhalili nepravdy.

Poslední část měla soutěžní charakter. Třída se rozdělila do 4 náhodně rozdělených skupin, jejichž zástupci se postupně střídali u tabule a odpovídali na položené otázky. Pokud byla v odpovědi shoda u zástupce u tabule a zbytku skupiny, získali tak bod.

Děkujeme za návštěvu a připravené aktivity!

Mgr. Alena Srkalová