Branná soutěž - POKOS

12. září 2024
Branná soutěž - POKOS

Družstvo našich žáků se zúčastnilo krajského kola branně-vědomostní soutěže, kterou pro žáky druhého stupně základních škol z Pardubického kraje organizuje Krajské vojenské velitelství Pardubice. Celkem se zúčastnilo 90 žáků. Letošní ročník se konal 11. 9. ve sportovně rekreačním areálu Mlynářka v Sezemicích.

Naše družstvo nastoupilo ve složení: Lukáš Kamenický a Pavlína Köhlerová z 9. B, Antonín Borkovec a Kateřina Brandýská z 8. A, Jan Plíšek z 7. A a Marie Vojtíšková z 7. B. Umístili se na 11. místě. Výhodou byla znalost trati, nevýhodou startovní číslo 1 a určité dolaďování soutěžních otázek na prvním stanovišti. Naše družstvo si dobře vedlo především v airsoftu, orientačním běhu a zdravovědě.

Mgr. Jiří Leden