Finanční gramotnost ve 4.A

22. října 2024
Finanční gramotnost ve 4.A

Ve třetím říjnovém týdnu jsme uspořádali třídní projekt nazvaný Jedeme na rodinný výlet. V něm jsme propojili výuku vlastivědy, matematiky a finanční gramotnosti.

Ve vlastivědě se děti právě učí o jednotlivých krajích České republiky, takže jsme si společně popovídali, do jakých měst, míst či krajů jely děti s rodiči na výlet a co tam viděly zajímavého. V matematice jsme se pak seznámili s rodinou Matouškových, která se rozhodla jet o víkendu na výlet do Plzně. Děti nejprve odhadovaly, kolik takový rodinný výlet může stát. Poté už z tabulek vyhledávaly a počítaly ceny jízdného a vstupného pro pětičlennou rodinu a podle jídelního lístku zjišťovaly, kolik stál oběd v restauraci. Celkovou cenu výletu pak porovnaly se svými tipy.

Děti tak měly příležitost zjišťovat nejvýhodnější ceny jízdného i vstupného pro rodinu a celkově získat lepší představu o tom, kolik je potřeba za takový jednodenní výlet zaplatit.

Mgr. Kateřina Enderová