8. B ve Vzdělávacím centru Sféra

22. října 2024
8. B ve Vzdělávacím centru Sféra

Dne 15. října se třída z 8. B vydala na exkurzi do Sféry v Automatických mlýnech Pardubice. Dopolední program tvořily dvě laboratoře.

Jeden z programů byl z oblasti fyziky: „Vidět teplo - termokamera v akci“. Děti si zopakovaly čerstvě získané znalosti ze školy z vnitřní energie, tepelné vodivosti a přeměn skupenství. Naučily se používat termokameru, čímž mohly vidět věci, které jsou jinak těžce pozorovatelné.

Druhou laboratoř „Concept art a ilustrace“ si užily při práci s opravdu špičkovým grafickým tabletem, kdy vytvářely buď jednotlivě, nebo ve dvojici tvorbu ilustrace vlastního příběhu. Výsledný vytištěný obrázek si děti mohly vzít domů.

Program byl závěrem hodnocen jako velmi povedený, pro někoho byla zábavnější práce s termokamerou, pro někoho pro změnu s grafickým tabletem. Bylo úžasné pozorovat, jak jsou děti ponořené a soustředěné na svou práci, přičemž si ale užily i mnoho legrace.

Ing. Lada Richterová, Ph.D.