Exkurze VČM - 8. B

17. září 2024
Exkurze VČM - 8. B

V pondělí 16. 9. navštívila třída 8. B pardubický zámek, kde sídlí Východočeské muzeum, pro velkou část žáků to byla jeho první návštěva.

Jelikož se po víkendu počasí umoudřilo, umožnilo nám navštívit expozici nazvanou Peníze si do hrobu nevezmeš. Do nedalekých Pardubic jsme se vydali MHD. V pondělí je běžně zámek uzavřený, takže třída 8. B byla dnes jeho jediným návštěvníkem. Program připravený pro základní školy byl zaměřen na poznání tajů numismatiky. K vidění byly dobové mince i současné bankovky. Vše bylo uvedeno v historickém kontextu přiměřeně znalosti žáků. Ve druhém sále dostali žáci za úkol vyluštit kód, kterým byla otevřena tajemné komnata. Zde se nacházel poklad obrovské hodnoty, který byl objevený v nedaleké Chýšti. Na památku si každý zkusil vyrazit svoji vlastní minci.

Závěr exkurze a návrat do školy prověřil celou třídu a její trpělivost. Zkouškou nám bylo čekání na autobus, který si díky technickým problémům dal na čas. Náladu to ale nikomu nezkazilo a byl tak neplánovaný prostor na utužení vzájemných vztahů. Za pozitivní přístup patří celé třídě velké díky.

Mgr. Pavel Firman

Mgr. Alena Srkalová