Turistický adaptační kurz 6. ročníků 2024

9. října 2024
Turistický adaptační kurz 6. ročníků 2024

Po nevydařeném prvním termínu odjezdu na adaptační kurz kvůli povodním jsme 30. září ráno konečně odjeli do Pece pod Sněžkou a dále na Lyžařskou boudu. Užili jsme si pět společně strávených dní na horách.

První den dopoledne jsme dorazili do Krkonoš, batohy nám vyvezli napřed na Lyžařskou boudu a my se vydali na tři kilometry dlouhý výstup vzhůru k ubytování. Cestou nám ještě svítilo sluníčko, a tak to docela příkré stoupání zdolali všichni s dobrou náladou. Po ubytování jsme si prohlédli okolí chalupy, došli k rozhledně Hnědý vrch a zasoutěžili si a zasportovali na krásné horské louce u rozhledny.

Další dny se počasí ale už jen horšilo. Bohužel nás provázel stále častější déšť nebo mrholení, vítr a hustá mlha. Ovšem nenechali jsme si zkazit pobyt a pokud se trochu vyčasilo, vyráželi jsme na túry po okolí. Zastavili jsme se u Tetřevích bud, Výrovky, Dvorské, Pražské a Hrnčířské boudy, viděli jsme i boudu Helena.

Na Sněžku se sice vyjít nedalo, ale zážitky byly i tak pěkné. Poznali jsme počasí na horách i z té horší stránky, pochutnali si na výborných jídlech od milého pana kuchaře, měli jsme plno času na své spolužáky a spolužačky a zúčastnili se spousty aktivit a soutěží. Nechyběla samozřejmě ani diskotéka na rozloučenou a bohatá tombola. Věříme, že se turistický kurz i přes nepřízeň počasí vydařil a děti na něj budou dlouho a rády vzpomínat.

Prohlédněte si foto v galerii zde.

Mgr. Radka Svatoňová

Ing. Silvie Obršálová