Pěšky do školy 2024 - informace pro rodiče

6. září 2024
Pěšky do školy 2024 - informace pro rodiče

Vážení rodiče,
naše škola se opět zapojila do celostátního projektu PĚŠKY DO ŠKOLY. V týdnu od 16. do 20. září bude tento projekt probíhat i na naší škole. Účast na tomto projektu je zcela dobrovolná. Vyzkoušíme si, jaké to je chodit do školy po svých alespoň posledních 300 m od budovy školy.

Hned po ránu se protáhneme a budeme mít čas se během cesty dívat kolem sebe nebo si popovídat s kamarády, maminkou či tatínkem. Za splnění podmínky projektu „Pěšky do školy“ je považováno, pokud žák přijde do školy pěšky, na koloběžce či na kole, přijede autobusem a ze zastávky přijde pěšky, přijede s rodiči autem do Sezemic, ale nebude parkovat v těsném okolí školy, ale ze vzdálenějšího místa doprovodí rodič žáka do školy. Lze využít i nabídku třídních učitelů, kteří si s žáky domluví místo, kde se ráno v Sezemicích sejdou a společně přijdou do školy pěšky. Cesta do školy je přece příležitost hýbat se, popovídat si, někoho potkat nebo něco zažít. V tento projektový týden nemusí žáci nosit v aktovkách do školy učebnice.

Těšíme se na klidný a bezpečný týden bez aut před školou. Budeme rádi, když se nám tento týden povede a možná se nám tato myšlenka rozšíří i na další dny školního roku.

Děkujeme Vám za spolupráci.

Pedagogický sbor ZŠ Sezemice

Mgr. Iva Kaplanová