Liga škol OB - výsledky 2. kola

10. října 2024
Liga škol - 2. kolo - Studánka

Ve středu 9. října pokračoval 2. kolem na Studánce letošní ročník Ligy škol v orientačním běhu. Díky 18 úspěšným reprezentantům vylepšila naše škola umístění z 1. kola a se 78 body obsadila ZŠ Sezemice velmi pěkné 6. místo z 15 zúčastněných škol.

Za slunečného a teplého podzimního počasí se ve středu 9. října zúčastnilo 2. kola soutěže 225 dětí z 15 škol a ZŠ Sezemice tentokrát reprezentovalo 18 žákyň a žáků. Podobně jako v 1. kole všichni opět závod úspěšně absolvovali (se správným oražením všech kontrol), a tak bych rád znovu poděkoval za výbornou reprezentaci školy a pogratuloval všem 18 níže zmíněným závodníkům, protože jejich běžecké i mapařské výkony byly výborné a obdivuhodné.

V kategorii D10 se obě kamarádky ze 4.C Kája Čeloudová a Ela Slouková umístily mezi nejlepšími čtyřmi a speciální zmínku zaslouží i výkon našich nejmenších druháčků, kteří jako nejmladší závodníci v kategorii (u některých na svém prvním závodě bez jakékoliv zkušenosti s OB mapou) všichni čtyři v konkurenci starších závodníků bodovali! To je obdivuhodné!

Velkou pochvalu si ale zaslouží i všichni ostatní včetně žáků 7. a 8. ročníku, kteří vždy také ochotně jedou v odpoledních hodinách a ve svém volném čase školu úspěšně reprezentovat. I jejich výkony v konkurenci více než 60 soupeřů, z nichž většina má dlouhodobé OB zkušenosti s mapou, jsou pozoruhodné a velmi dobré. Umístění v horní polovině výsledkové listiny v soutěži škol je nad očekávání a mají na něm zásluhu opravdu všichni! Děkuji!