4. B na programech ve Sféře v Pardubicích

14. října 2024
4. B  na programech ve Sféře v Pardubicích

Děti ze 4. B objevovaly tajemství chemie a práce se dřevem. Ve čtvrtek 10. 10. se 4. B vydala do Pardubic do polytechnického centra Sféra na vzdělávací programy Bublinování a Není tužka jako tužka.

V programu Bublinování děti prozkoumaly fascinující svět bublin. Pod vedením zkušeného lektora si v chemické laboratoři vyzkoušely nebo pozorovaly zajímavé pokusy, vytvořily si bublinu a sopku. Bádaly nad tím, zda je hoření podporováno kyslíkem nebo oxidem uhličitým.

V programu Není tužka jako tužka se děti přenesly do světa řemesla a práce se dřevem. Vlastnoručně si vyrobily dřevěný stojánek na tužky, dozvěděly se, jak a z čeho se tužka vyrábí. Program jim ukázal, že výroba obyčejného předmětu vyžaduje šikovnost, přesnost a trpělivost.

Děti si oba programy moc užily, mnoho nového se naučily a také si to vyzkoušely.

Mgr. Olga Šimková