Máme celé hejno papírových vlaštovek, které nám poskytlo spoustu příležitostí k hrám a soutěžím. Slunečných dnů jsme využili i k dalším různým pohybovým aktivitám ve venkovním areálu školy.
Ve školní družině jsme si zahráli na žokeje. Inspiroval nás k tomu tradiční dostih Velká pardubická, který se koná druhou neděli v říjnu.
V úterý 3. 10. a 10. 10. jsme se se třídami 8. A a 8. B vydali na worskhop, který v rámci projektu IKAP II Pardubického kraje pořádá CCV Pardubice. Jeho cílem bylo žákům pomoci s rozhodováním ohledně budoucí kariéry.
V průběhu září proběhla ve školní družině setkání se školní psycholožkou Mgr. Janou Pinkasovou. V tomto školním roce navazujeme na přínosnou spolupráci z minulého školního roku.
V pátek 6. 10. 2023 k nám zavítal rodilý mluvčí Neil, aby nám přilížil reálie Spojených států amerických. Zážitkový program v délce jedné vyučovací hodiny absolvovali postupně žáci 4. - 9. tříd a jeho jazyková úroveň i obsahová náročnost byla uzpůsobena věku žáků.
Ve středu 4. října pokračoval 2. kolem na Studánce letošní ročník Ligy škol v orientačním běhu. Naši školu v tomto kole reprezentovalo 13 žáků, bohužel se někteří nadějní sportovci pro nemoc či z jiných důvodů nemohli zúčastnit. Přesto i v nižším počtu ZŠ Sezemice obhájila z kola prvního hezké 6. místo v soutěži škol.
18. 10. - 20. 10. u zadního vchodu do školy (od tělocvičny)
Minulý týden proběhly výlety všech oddělení školní družiny do Vysokého Chvojna.
V průběhu září jsme sportovali a soutěžili.
U nás ve škole se děje spousta zajímavých věcí a akcí. Jednou z nich, která proběhla v úterý 26. 9., byl tzv. den školníka. Čím byl tento den zvláštní a co konkrétního se u nás dělo? To vám hned prozradíme!