Online exkurze ČEZ

29. dubna 2024
Online exkurze ČEZ

Třída 9. B se v tomto školním roce postupně zúčastnila čtyř fyzikálních online exkurzí pořádaných firmou ČEZ.

V době Covidu, kdy se nikam nemohlo, započal ČEZ s online exkurzemi, které jsou pro školy zdarma. Letos ČEZ rozšířil nabídku již na 4 různá témata. Všechny exkurze se podařilo časově napasovat do hodin fyziky, aby se nenarušovala výuka jiných předmětů. Žáci a žákyně mohli postupně nahlédnout do problematiky těchto čtyř témat:

Distribuce elektřiny - cesta elektřiny distribuční soustavou

Elektrárny vodní, větrné a solární - obnovitelné zdroje

Jaderná elektrárna Temelín - energie z jádra

Elektrárna Dlouhé stráně - baterie vodní síly

Exkurze na dálku zaváděla děti například do útrob elektráren, kam by se běžně neměly možnost dostat. Každá exkurze byla vždy zakončena soutěžní otázkou. Ten, kdo odpověděl nejrychleji, obdržel od ČEZu dárek. Tyto dárkové tašky ale přicházely s cca měsíčním zpožděním. Dárky se nám proto podařilo předat až tento pátek 26. 4. 2024, kdy už děti mají také po přijímacích zkouškách a opět chodí v hojném počtu do školy. Mezi oceněnými byli tyto 3 žákyně a 1 žák: Adéla Holubová,  Karolína Janečková, Nicol Víghová a David Komers. Všem gratulujeme.

Ing. Lada Richterová, Ph.D.